Kraj

Marketing

"Nie bądź obojętny_a" hasłem 20. Millennium Docs Against Gravity

Partnerem jubileuszowej edycji festiwalu filmów dokumentalnych jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Hasło jubileuszowej 20. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity (MDAG) – „Nie bądź obojętny_a” – odwołuje się do słów Mariana Turskiego, które stały się także hasłem obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim organizowanych przez Muzeum Polin. Ich kluczowym elementem będzie otwarcie w kwietniu wystawy czasowej “Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim”. Hasło koresponduje także z misją festiwalu oraz prezentowanym na nim od lat programem.

W pierwszy weekend MDAG, od 12 do 14 maja, w przestrzeniach Muzeum Polin, które po raz kolejny jest partnerem festiwalu, odbędą się premiery filmów oraz debata z czołowymi twórcami i twórczyniami kina dokumentalnego nawiązująca do hasła “Nie bądź obojętny_a”.

20. edycja MDAG odbędzie się w dniach 12-21 maja br. w kinach w ośmiu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie, oraz online od 23 maja do 4 czerwca na platformie Mdag.pl. Mecenasem tytularnym festiwalu jest Bank Millennium.