Kraj

Nowa fala badania RadioTrack bez zaskoczeń

Na prowadzeniu utrzymuje się RMF FM, a w kategorii sieci konkurencję bije Eska.

Kantar MillwardBrown przygotował najnowsze badanie słuchalności stacji radiowych Radio Track. W fali badania sierpień-październik 2018 r. na ogólnopolskim prowadzeniu utrzymuje się RMF FM (Grupa RMF) ze słuchalnością na poziomie 25,9 proc. w porównaniu z 25,5 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego. W porównaniu z falą badania maj-lipiec 2018 r. RMF stracił zaledwie 0,5 proc. pkt proc.
Na drugim miejscu znajduje się Radio Zet (Grupa Eurozet) ze słuchalnością na poziomie 12,3 proc. w porównaniu z 13,9 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na trzecim miejscu znajduje się Program Pierwszy Polskiego Radia (Polskie Radio SA) z aktualnym wynikiem w fali badań na poziomie 6,3 proc. W analogicznym okresie roku poprzedniego Jedynka miała słuchalność na poziomie 7,7 proc. Nadal spadki notuje Trójka – aktualny wynik słuchalności to 5,6 proc. w porównaniu z 6,5 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego i 5,7 proc. w fali badania maj-lipiec 2018.
Wzrosty notuje Vox FM (Grupa Radiowa Time) – aktualny wynik słuchalności w fali sierpień-październik wynosi 4,2 proc. w porównaniu z 3,9 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego. W fali maj-lipiec Vox FM osiągnęło słuchalność na poziomie 3,9 proc.
W kategorii sieci na pierwszym miejscu utrzymuje się Eska z wynikiem słuchalności w fali badań sierpień-październik 2018 na poziomie 7,4 proc. Eska zanotowała tym samym spadek w stosunku do fali badania maj-lipiec 2018 r. (wówczas zanotowała rekordowy wynik w kategorii sieci na poziomie 8,1 proc.) i spadek względem wyniku 7,8 proc. w fali badania sierpień-październik w 2017 r. Na drugim miejscu znajduje się Audytorium 17 z wynikiem 5,2 proc. w porównaniu z 5,3 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Wzrost zanotowała również sieć RMF Maxxx (z wynikiem 3,6 proc. słuchalności w fali sierpień-październik 2018) wobec wyniku 3,3 proc. w fali badania maj-lipiec 2018.