Kraj

Nowe menedżerki w serwisach Gazeta.pl

Rydlewska pokieruje newsroomem Gazeta.pl, a Budyńska Weekend.Gazeta.pl.

Hanna Rydlewska (na zdjęciu), dotychczas redaktor naczelna Weekend.Gazeta.pl, od stycznia 2017 r. obejmie stanowisko szefowej newsroomu i zastępcy dyrektor serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl. Do zespołu Gazeta.pl dołączyła Anna Budyńska, która będzie nową redaktor naczelną magazynu Weekend.Gazeta.pl. 

Hanna Rydlewska pracuje w Gazeta.pl od blisko trzech lat. Wcześniej była m.in. wicenaczelną portalu NaTemat.pl i tygodnika “Przekrój”, przez kilka lat kierowała lifestyle’owym magazynem “Exklusiv”. Jej teksty ukazywały się m.in. w “Elle”, “Wprost”, “Sensie” i “Kukbuku”, współpracowała też z magazynami “Viva! Moda” oraz “K Mag”. Prowadzi autorską audycję w Radiu Zet Chilli.

Na nowym stanowisku Hanna Rydlewska będzie raportować do Agnieszki Siuzdak, dyrektor serwisów informacyjnych Gazeta.pl, i zastąpi Martynę Majchrzak, która odchodzi z Agory. 

Nową redaktor naczelną serwisu Weekend.Gazeta.pl będzie Anna Budyńska, doświadczona redaktorka i dziennikarka, która przechodzi do zespołu Gazeta.pl z Ringier Axel Springer Polska. Od 2009 r. przygotowywała dodatki tematyczne do “Newsweeka”, “Forbesa” i “Faktu”. Od 2016 r. koordynowała prace całego działu, będącego w strukturach Media Impact Polska.