Kraj

Media

Nowe programy i zmiany w ramówce Radia Tok FM

Na antenę wraca Patrycja Wanat i jej Magazyn Filmowy „Do zobaczenia”. Jacek Wasilewski poprowadzi nowy „Program językowy”.

5 lutego br. na antenę Radia Tok FM (Grupa Radiowa Agory) powróci Patrycja Wanat i jej magazyn filmowy „Do zobaczenia”. Audycja poświęcona polskim i zagranicznym filmom oraz najważniejszym festiwalom filmowym będzie emitowana w każdą sobotę w godz. 10:00-11:00. Wanat odeszła z Tok FM pod koniec 2018 r. po 15 latach pracy w rozgłośni, w której oprócz audycji “Do zobaczenia” prowadziła codzienną “Kulturę osobistą”. Współpracowała m.in. z “Dzień dobry TVN”, “Wysokimi Obcasami”, Canal+, była też rzecznik prasową festiwalu Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie.

W czwartek 10 lutego br. o godz. 19:20 na antenie stacji zadebiutuje „Program językowy”. Poprowadzi go dr hab. Jacek Wasilewski – medioznawca, narratolog i semiotyk, wykładowca akademicki (SWPS i Uniwersytet Warszawski – Katedra Antropologii Mediów), właściciel Narrative Impact oraz partner w Visual & Narrative Institute, autor ekspertyz dla sądów, KRRiT, mediów i innych podmiotów publicznych. Z audycji będzie można dowiedzieć się m.in., jak język wpływa na nasze myślenie i jakie mamy z nim kłopoty, a także, co dzieje się, gdy stwarzamy językiem rzeczywistość, np. przez deklaracje miłości i wrogości, przysięgi i definicje.

Tok FM zapowiada także zmianę dnia i godziny nadawania programu „Wierzę w zwierzę” Doroty Sumińskiej. Programu będzie można wysłuchać w formie felietonowej w poniedziałki po godz. 19:20.