Kraj

Nowi dziennikarze na antenie Radia RDC

Do zespołu dołączają Cezary Polak, Łukasz Badowski, Artur Głowacki, Paweł Fortuna i Łukasz Bożycki.

Do zespołu Radia RDC dołączyli nowi dziennikarze. Przygotowane przez nich propozycje programowe pojawią się na antenie we wtorki, piątki i soboty.

Jedną z nowości RDC jest program Łukasza Badowskiego. Doktor fizyki, na stałe związany z Centrum Nauki Kopernik, we wtorkowe wieczory po godz. 20:00 poprowadzi popularnonaukową audycję “Z innej planety”. Badowski specjalizuje się w paradoksach myślenia i zagadnieniach z pogranicza nauki i etyki. Wydawcą i współtwórcą programu jest Marek Miśko.
Do zespołu dołączył również Cezary Polak, który w każdy piątek między godz. 15:00 a 18:00 poprowadzi audycję “Polak potrafi”. Z wykształcenia jest polonistą i reżyserem filmowym. Mieszka i prowadzi klubokawiarnię na warszawskim Grochowie. Publikował m.in. w “Gazecie Wyborczej”, “Dzienniku Gazecie Prawnej”, “Tygodniku Powszechnym”, “Polityce” i “Wprost”. Autor felietonów o prawobrzeżnej Warszawie drukowanych w “Gazecie Stołecznej”.

“Tercet, a nawet kwartet” to propozycja na sobotnie przedpołudnie (od godz. 11:00) przygotowana przez Artura Głowackiego, absolwenta filmoznawstwa. Autor reportaży telewizyjnych i programów publicystycznych; w swoim autorskim “Salonie Polonii” zajmował się polityką, gospodarką i kulturą.
Stałymi współprowadzącymi audycję “Tercet, a nawet kwartet” będą prof. Arkadiusz Stempin i Roman Kurkiewicz.

W każdą sobotę po godz. 14:00 swoją propozycję przedstawi również nietypowy duet – psycholog Paweł Fortuna i fotografujący biolog Łukasz Bożycki. Duet ma na koncie wspólną – przedstawiającą obraz świata w zderzeniu perspektyw przyrodniczej i psychologicznej – książkę “Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas zainspirować?” (Wydawnictwo Naukowe PWN). Na nazwę audycji ogłoszony został wśród słuchaczy RDC konkurs.

Na sobotnią (18:00-20:00) audycję prezentującą muzykę klasyczną i związane z nią wydarzenia zaprosi słuchaczy Anna S. Dębowska – wieloletnia dziennikarka muzyczna “Gazety Wyborczej” i redaktor naczelna “Beethoven Magazine”. Wcześniej również redaktor prowadząca portalu Młodzieżowej Gazety Muzycznej.