Kraj

Nowości w ramówce Rock Radia

Stacja Agory proponuje nowości.

Od wczoraj Rock Radio (Agora SA) nadaje według nowej, jesiennej ramówki. 
Od poniedziałku do piątku od godz. 6 do 10 w porannym programie “Powstanie Rock Radia” słuchaczy stacji budzi Piotr Kędzierski. Codziennie w czasie audycji poprowadzi zabawę “Poszukiwacze zaginionych dźwięków”, w której słuchacze będą musieli wyłapać zaskakujący element dźwiękowy, pojawiający się rano na antenie. W każdy poniedziałek w porannej audycji pojawi się cykl “Po naszemu”, w którym Piotr Kędzierski zaśpiewa znaną piosenkę w rockowej wersji, a w każdy piątek między 9 a 10 w cyklu “50 twarzy Kędziora” podejmie się pracy wybranej dla niego przez słuchaczy.
Od poniedziałku do piątku od 10 do 18 Michał Żołądkowski i Tomasz Miara poprowadzą audycję “Przystanek Rocka”. W cyklu “Sex, drugs and rock’n’roll” opowiedzą o największych skandalach związanych z gwiazdami rocka, a w cyklu “Kultowe w Rock Radiu” – o miejscach, filmach, jedzeniu czy ubraniach, które stały się lub z pewnością zostaną rockowymi symbolami. Dodatkowo zaproszą słuchaczy na trzy konkursy – zgadywanie, z jakich utworów pochodzą gitarowe “solówki” („100 solówek, które zmieniły rocka”), zgadywanie, jakie utwory śpiewają dzieci (“Szkoła rocka”), oraz negocjowanie z prowadzącymi atrakcyjnych nagród (“Komu, bo idę do domu”). Pomiędzy 12 a 13 słuchacze będą mogli cieszyć się aż godziną nieprzerwanej muzyki – “Sam na sam z klasyką rocka”.
Od poniedziałku do czwartku gospodarzem wieczornego pasma, w godzinach 18-22, będzie Przemysław Cacak z programem “Klasyczny wieczór”. Zaprezentuje słuchaczom najlepsze rockowe płyty w cyklu “100 najlepszych płyt w historii rocka!”, a także zaprosi na konkurs “Giełda klasyków”, w którym ich zadaniem będzie wskazanie starszego utworu.
W piątkowe wieczory, od 18 do 20 na antenie rozbrzmi “Klasyczna 10. w Rock Radiu”, w której goście stacji będą wybierali najlepsze ich zdaniem utwory rockowe wszech czasów. Od 20 do 22 w audycji “Classic Rock Party” będzie można usłyszeć tylko najlepszą klasykę rocka.
W weekendy między 9 a 14 Rock Radio zaprosi na audycję “Klasyczny weekend”. W sobotę między 14 a 19 Mariusz Stelmaszczyk poprowadzi program “Rock Radio Backstage”, a w niedzielę w tych samych godzinach będzie można posłuchać go w audycji “Rock Radio poleca na wynos”.