Kraj

Nowy prezes BZ WBK przyszedł z Banku Millennium

Michał Gajewski od 2015 r. był członkiem zarządu, a wcześniej dyrektorem makroregionalnym w pionie bankowości detalicznej Banku Millennium.

fot.: Bank Millennium
Michał Gajewski, dotychczasowy członek zarządu Banku Millennium, jest nowym prezesem Banku Zachodniego WBK. Rada nadzorcza poszukiwała następcy od listopada ub.r., kiedy to okazało się, że Mateusz Morawiecki kierujący BZ WBK od 2007 r. zostanie wicepremierem i ministrem rozwoju w rządzie Beaty Szydło.

Gajewski w Banku Millennium pracował od 2012 r. Był dyrektorem makroregionalnym w pionie bankowości detalicznej, a w 2015 r. został powołany na członka zarządu ds. detalu. Do Banku Millennium przeszedł z BGŻ, w którym w latach 2008-2011 był wiceprezesem odpowiedzialnym za obszar biznesu detalicznego i bankowość dla małych firm. Karierę bankową zaczynał w 1992 r. w Wielkopolskim Banku Kredytowym (z którego powstał dzisiejszy BZ WBK), w którym w ciągu 16 lat awansował od szeregowego pracownika w oddziale, poprzez funkcje zarządcze średniego i wyższego szczebla, aż do pozycji członka zarządu odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej.

Jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dodatkowo studiował na uczelniach: Northwestern University w Chicago oraz London Business School.