Kraj

Nowy szef Microsoftu w Polsce

Mark Loughran zastąpi Ronalda Binkofskiego, który po 4,5 latach kierowania polskim Microsoftem wyjeżdża do Kazachstanu.

Nowy szef polskiego Microsoftu przyjeżdża z Wielkiej Brutanii ale przez 4 lata mieszkał już w naszym kraju, zarządzając GSK Polska.
Mark Loughran został nowym dyrektorem generalnym Microsoftu w Polsce. Obejmie to stanowisko od 1 kwietnia br. Zastąpi Ronalda Binkofskiego, który przez ostatnie 4,5 roku piastował to stanowisko, a teraz będzie pełnił nową rolę – dyrektora generalnego odpowiedzialnego za dziewięć rynków Azji Środkowej, z centralą w Kazachstanie.

Mark Loughran przez minione 3,5 roku był dyrektorem generalnym dywizji consumer & devices sales w Microsoft w Wielkiej Brytanii. Karierę zawodową zaczynał w sektorze ochrony zdrowia – przez 14 lat pracował w GlaxoSmithKline, przez 6 lat zarządzał biznesem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z czego cztery lata, pracując i mieszkając w Polsce jako dyrektor generalny i prezes GSK Polska. W tym czasie przeprowadził fuzję Polfy Poznań z międzynarodowym biznesem GSK. Zasiadał również w zarządzie Konfederacji Pracodawców Polskich (obecnie Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej). Następnie pełnił rolę dyrektora sprzedaży, a potem dyrektora generalnego w Nokii w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ma tytuł doktora Uniwersytetu Cambridge.