Kraj

Oficjalnie startuje Muzo.fm

Telewizja Polsat podpisała przedwstępną umowę zakupu 100 proc. akcji radia Muzo.fm za 4,3 mln zł. Powstaje zintegrowany projekt muzyczny Grupy Polsat o szerokiej dystrybucji telewizyjnej, radiowej i internetowej.

Od dzisiaj oficjalnie rozpoczyna nadawanie nowa stacja radiowa Muzo.fm. Ma być ponadregionalną stacją radiową z atrakcyjną muzyką i rozbudowanym serwisem newsowo-biznesowym. Będzie dostępna w 11 największych polskich miastach: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Łodzi, we Wrocławiu, w Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Muzo.fm będzie stylistycznie zbliżone do stacji Muzo.tv, bo jest tworzone przez ten sam zespół prowadzących, m.in. Marcina Bisiorka, Radosława Nałęcza, Jarosława “Wendro” Wendrowskiego, Annę Nowaczyk i “Pegaza”, czyli Roberta Zawieję. Na swoje audycje słuchaczy zaproszą m.in. powracający do radia Michał Figurski oraz znani ze swojej działalności w Radiu PiN Marcin Sobesto i Agnieszka Witowicz-Matolicz.

Marcin Bisiorek, dyrektor programowy Muzo.fm, zapewnia, że radio będzie oferowało najlepsze utwory muzyczne, dobrze zredagowane newsy i przystępnie podane tematy biznesowe. – Jestem pewien, że na takie radio jest miejsce w przestrzeni medialnej i takiego radia chcą słuchacze – mówi Bisiorek.

W ofercie programowej stacji stałymi elementami będą serwisy newsowe “Muzo News”, co godzinę od godz. 6:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku, a także wiadomości ekonomiczne i społeczne “Muzo Biznes” oraz sportowe “Muzo Sport”. Od godz. 22:30 stacja zaprasza na “Muzo.fm Magazyn”, czyli informacyjne i biznesowe podsumowanie dnia.

Muzo.fm powstało w miejsce istniejącego 12 lat radia PiN, które 25 września 2014 roku zakończyło emisję premierowych audycji.