Kraj

Onet najbardziej opiniotwórczym medium w czerwcu

W czołówce znalazły się także TVN24 i WP.pl.

Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów (INN) “Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” w czerwcu najczęściej, bo ponad 4 tys. razy media powoływały się na materiały redakcji portalu Onet. Ponad  3 tys. cytowań odnotowały tytuły TVN24 i WP.pl. W liczbie od 2,7 tys. do 1,9 tys. pojawiły się “Rzeczpospolita”, RMF FM i “Dziennik Gazeta Prawna”.  

W głównym rankingu ukazującym 15 najczęściej cytowanych mediów za czerwiec znajdują się cztery portale internetowe: Onet.pl, WP.pl, Interia.pl, Money.pl, trzy stacje radiowe: RMF FM, Radio Zet i Radio Plus, trzy telewizyjne: TVN24, Polsat News, TVP Info, oraz pięć tytułów prasowych “Rzeczpospolita”, “Gazeta Wyborcza”, “Dziennik Gazeta Prawna”, “Super Express” i “Fakt”.

Największy skok w porównaniu z majem br. odnotowało Radio Plus dzięki wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na temat nowej fali przypadków COVID-19, która nie przełoży się tak jak w poprzednich falach epidemii na liczbę hospitalizacji i zgonów. Kolejny wysoki wzrost w rankingu dotyczy “Dziennika Gazety Prawnej”. Redakcja DGP na łamach dziennika opublikowała m.in. rozmowę z Przemysławem Czarnkiem, szefem MEiN, o planach rozpoczęcia roku szkolnego we wrześniu w kontekście trwającej pandemii. Media licznie cytowały również wywiad TVP Info z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim, komentującym aktualne dane epidemiczne.

Onet najbardziej opiniotwórczym medium w czerwcu