Kraj

Orangina Schweppes Polska wprowadza markę Lucozade

Międzynarodowa marka debiutuje na wciąż rosnącym rynku energetyków.

Orangina Schweppes Polska wprowadza markę Lucozade
Orangina Schweppes Polska wprowadza markę Lucozade. To brytyjski brand, którego historia sięga lat 20. poprzedniego wieku. Przez długi okres znajdował się w portfelu GlaxoSmithKline, w 2013 r. przejęty przez japoński koncern Suntory, właściciela Orangina Schweppes Group. 

Marka Lucozade buduje obecnie dystrybucję w Polsce, produkt pojawił się m.in. w sieci Żabka. Za wsparcie launchu odpowiada agencja OS3. Działania obejmują na razie digital i OOH, planowaniem i zakupem mediów zajmuje się dom mediowy Maxus. 

Rynek napojów energetycznych w Polsce jest wciąż na fali. Według wyliczeń firmy KPMG od 2012 r. wartość segmentu systematycznie rośnie i w 2015 r. osiągnęła ona wartość 1,3 mld zł. Do roku 2020 średni roczny wskaźnik wzrostu tego rynku ma wynosić 6,8 proc.