Kraj

Orbit startuje z 9. edycją programu "Dziel się Uśmiechem!"

Działania wspiera ambasadorka akcji - aktorka Magdalena Różczka.

Orbit startuje z 9. edycją programu "Dziel się Uśmiechem!"
Startuje 9. edycja programu edukacyjnego Orbit “Dziel się Uśmiechem!”. Dzięki lekcjom prowadzonym w programie przez cały rok szkolny kolejne 70 tys. uczniów dowie się, jak prawidłowo zapobiegać próchnicy.

Ogólnopolski program Orbit „Dziel się Uśmiechem”, prowadzony od 2013 r. przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska, w tym roku zyskał nową, odświeżoną i dostosowaną do panującej sytuacji formułę. Nowoczesne materiały dla uczniów zostały przygotowane przez organizatorów we współpracy z ekspertami Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – PTS oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej – PTSD. Materiały edukacyjne można wykorzystać zarówno podczas klasycznych lekcji, jak i zajęć zdalnych. 

Program „Dziel się Uśmiechem” jest w całości finansowany przez Mars Polska. Firma co roku przekazuje na jego realizację 1% ze sprzedaży bezcukrowych gum Orbit we wrześniu i w październiku.

Ambasadorką akcji, podobnie jak w poprzednich latach, została Magdalena Różczka. Program we wrześniu i w październiku będzie wspierany kampanią TV i digitalową, działaniami w punktach sprzedaży oraz komunikacją PR. Działania PR projektu realizuje agencja Garden of Words, media planuje i kupuje dom mediowy MediaCom.