Kraj

Patroni przelali na konto Radia Nowy Świat ponad 10 mln zł

W lipcu stacja obchodzi pierwsze urodziny.

Internetowa stacja Radio Nowy Świat w swoich mediach społecznościowych poinformowała, że pobiła rekord serwisu Patronite. Na koncie stacji od patronów znalazło się już ponad 10 mln zł pochodzących z dobrowolnych wpłat (w momencie publikacji tej informacji kwota wynosi 10 026 817 zł od 30 436 patronów, a stałe miesięczne wpłaty wynoszą 637 794 zł). 
Stacja poinformowała, że dzięki wpłatom od patronów udało się: wynająć, wyremontować i w pełni zaadaptować budynek, który stał się siedzibą radia, zbudować pełne zaplecze techniczne umożliwiające nadawanie (stworzenie i wyposażenie studia emisyjnego, stworzenie infrastruktury i zakup sprzętu), stworzyć zespół antenowy, złożony z redaktorek i redaktorów, serwisantek i serwisantów, którzy przygotowują własne, autorskie serwisy informacyjne na antenie, zapewnić możliwość odbierania stacji na wiele sposobów (aplikacje, platformy internetowe, sieci kablowe itd.), stworzyć własną stronę internetową oraz wciąż udoskonalaną aplikację na urządzenia mobilne, zbudować i wyposażyć studio nagraniowe oraz zakupić niezbędny sprzęt do realizowania koncertów z siedziby Radia Nowy Świat, wyremontować ogród, w którym będą odbywały się spotkania. 

Stacja Radio Nowy Świat 10 lipca będzie obchodzić pierwszą rocznicę istnienia. Powstała z inicjatywy dawnego zespołu Programu Trzeciego Polskiego Radia – o starcie i przygotowaniach do niego informowaliśmy szczegółowo w serwisie MMP24. Na czele stacji stanęli m.in. Magdalena Jethon, na antenie można usłyszeć Wojciecha Manna i wielu innych dziennikarzy Trójki, np. Jana Niebudka czy Michała Nogasia. Stacja z okazji urodzin zapowiada konkursy i atrakcje.