Kraj

Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski odchodzą z zarządu Radia Nowy Świat

W internetowym radiu kolejne zawirowania personalne.

W piątek na Facebooku Radia Nowy Świat pojawiło się ogłoszenie: “w związku z rezygnacją Krzysztofa Łuszczewskiego i Patrycji Macjon z funkcji członków zarządu Radio Nowy Świat Sp. z o.o., w jego jednoosobowym składzie – co ważne: w pełni uprawnionym do kierowania spółką – pozostaje Anna Krakowska. Radio to nie spółka, zatem wszyscy wracamy do pracy nad tym, co najważniejsze”.
W serwisie MMP24 z 24 sierpnia informowaliśmy, że Patrycja Macjon została członkiem zarządu Radia Nowy Świat. Z kolei w serwisie MMP24 z 12 sierpnia o tym, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa zarządu.
Patrycja Macjon współprowadziła m.in. z Piotrem Jedlińskim przez kilka lat fanpage “Ratujmy Trójkę” i zainicjowała społeczną akcję w obronie niezależności Programu Trzeciego Polskiego Radia. Pracowała przy tworzeniu Radia Nowy Świat – od momentu narodzin jego koncepcji. Łączyła wiele funkcji: od marketingowych, komunikacyjnych po promocyjne. Krzysztof Łuszczewski pracował od początku przy powstawaniu Radia Nowy Świat. Z mediami jest związany od wczesnych lat 90, pracował m.in. jako dziennikarz Radia Merkury, Planety, Antyradia, zajmował także funkcje kierownicze w Programie Czwartym Polskiego Radia.