Zagranica

Philip Morris ogłasza w reklamie, że próbuje rzucić papierosy

Całostronicowa reklama ukazała się w dziennikach "The Daily Mirror", "The Sun" i "The Times".

Philip Morris ogłasza w reklamie, że próbuje rzucić papierosy

Tytoniowy potentat deklaruje w tekście nawiązującym do poetyki noworocznych postanowień, że jego ambicją jest zaprzestanie sprzedawania papierosów w Wielkiej Brytanii. Następnie czytamy, że najlepsze dla 7,6 miliona palaczy w Wielkiej Brytanii byłoby całkowite rzucenie palenia. Tym, którzy jednak nie mogą całkowicie wyrzec się nałogu, Philip Morris International (PMI) proponuje przestawienie się na e-papierosy i podgrzewany tytoń. W reklamie nie ma mowy ani o marce Marlboro, ani produkowanych przez PMI alternatywach papierosów (iQOS, Vivid, Nicociq i MESH).

Rzecznik firmy poinformował, że reklama jest pierwszym etapem kampanii, która będzie prowadzona w bieżącym roku. Ze kreację odpowiada Other Creative, a zakupem mediów zajęła się agencja All Response Media.

PMI ma mniejszy udział w brytyjskim rynku tytoniowym niż jego rywale: Imperial Brands i Japan Tobacco International (JTI). Rynek znacznie się skurczył – według brytyjskiego urzędu statystycznego w 2016 r. paliło 15,5 proc. dorosłych Brytyjczyków w porównaniu z ok. 50 proc. w latach 70. XX w. 

(Campaign)