Kraj

Pierwsze projekty Greenhat

Firma projektująca innowacje obsługuje już klientów.

Firma Greenhat Innovations założona przez Rafała Kołodzieja i Bartosza Kłuczyńskiego zrealizowała już pierwsze projekty. Są to zlecenia od firm Składy Vox i Nickel Development, ale ich szczegóły nie zostały ujawnione.

– Jesteśmy otwarci na różnych klientów, ale najczęściej zgłaszają się do nas firmy, w których mamy bezpośredni kontakt z właścicielem – mówi Rafał Kołodziej, chief opportunity finder. Jednocześnie podkreśla, że metodologia pracy Greenhat polega na bliskiej współpracy z organizacją. – Największym wyzwaniem nie jest zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań, ale przekonanie do nich pracowników firmy i ich wdrożenie – uważa Rafał Kołodziej.

Obaj założyciele Greenhat pracowali kilka lat temu wspólnie w agencji Tequila\Polska. Rafał Kołodziej był tam szefem strategii, a następnie zarządzał strukturą strategiczną Connect należącą do grupy TBWA\. Po odejściu z branży komunikacji marketingowej w 2008 r. zajął się konsultingiem biznesowym. Z kolei Bartosz Kluczyński do 2008 r. był group account directorem w agencji Tequila\Polska, gdzie odpowiadał m.in. za Kompanię Piwowarską – kluczowego klienta agencji. Następnie był dyrektorem zarządzającym agencji Peppermint i partnerem zarządzającym w firmie APS Nova.