Kraj

Personalia

Piotr Fuk i Maciej Klimek dołączają do działu kreacji Freundschaft

Będą odpowiadać za wsparcie kreatywne stałych klientów agencji oraz prowadzenie projektów new business.

Do działu kreacji agencji Freundschaft, prowadzonego przez Marcina Mroczka, dołączyli Piotr Fuk i Maciej Klimek. Będą odpowiadać za wsparcie kreatywne stałych klientów agencji oraz prowadzenie projektów new business.

Piotr Fuk, senior art director, pracował do tej pory w agencjach Havas, 303, Team One, Brain, G7 i D’Arcy. Z branżą reklamową związany jest od 25 lat. Był współtwórcą marki Heyah oraz kampanii 36.6 z udziałem Turbodymomena. Przygotowywał reklamy dla Polkomtela (marki Plus, Simplus, Plus na kartę, LTE, 36i6), Play, Wirtualnej Polski, T-Mobile, Reckitt-Benckisera, Maspexu Wadowice (Tymbark, Next), Totalizatora Sportowego, Canal+ i wielu innych klientów. To jego powrót po kilku latach do Freundschaft – od 2013 r. był przez cztery lata związany z Scholz & Friends. Fuk jest między innymi autorem kampanii dla Wirtualnej Polski nagrodzonej Grand Prix Effie w 2017 r. 

Maciej Klimek, senior copywriter, pracował w MullenLowe Warsaw, Fat Baby, Change i DFF. Ma ponad 17-letnie doświadczenie w branży kreatywnej, był zaangażowany w przygotowywanie kampanii reklamowych dla takich marek jak Knorr, Cif, Wilkinson Sword, Łomża, Ballantine’s, Jameson, Finlandia, BMW, Mini, Seat, Mentos, Warta, Link 4, mBank, Provident, T-Mobile, Polhparma, Jelfa i MTV. Klimek jest również współautorem scenariuszy 3 sezonów serialu „Kropla Prawdy” dla marki Ballantines.