Kraj

Piotr Semka poprowadzi "Klub Trójki"

Do zespołu publicystów Programu Trzeciego Polskiego Radia dołącza dziennikarz prasowy i komentator telewizyjny.

Do zespołu publicystów Programu Trzeciego Polskiego Radia dołączył Piotr Semka. Dziennikarz prasowy i komentator telewizyjny będzie przygotowywał – dwa razy w miesiącu – czwartkowe wydania “Klubu Trójki”. Pierwsza audycja prowadzona przez Piotra Semkę pojawi się na antenie stacji 2 czerwca.
Piotr Semka (ur. 1965) ukończył studia historyczne na KUL. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, współpracował z Ruchem Młodej Polski, był publicystą pisma “Solidarność” Regionu Gdańsk. Od 1991 r. współpracuje – z przerwami – z Telewizją Polską (był m.in. wydawcą “Pulsu Dnia”). W 2006 r. został publicystą “Rzeczpospolitej”. Pisał również dla m.in.: “Gazety Polskiej”, “Życia”, “Dziennika”, “Wprost”, “Uważam Rze” i “W Sieci”. Obecnie publikuje w “Do Rzeczy” i “Rzeczpospolitej”.
Wydał kilka książek, w tym m.in. “Lewy czerwcowy” (wspólnie z Jackiem Kurskim; w 2016 r. ukazał się suplement “Lewy czerwcowy. Recydywa?”) o kulisach odwołania rządu Jana Olszewskiego w 1992 r. oraz “Wojna światów” – zbiór felietonów o starciu cywilizacji życia i cywilizacji śmierci. Był również stałym komentatorem Programu Trzeciego Polskiego Radia.