Kraj

Platige Image po raz trzeci dla UEFA

Reżyserem spektaklu jest choreograf Waldemar Szymkowiak.

18 maja br. na boisko St. Jakob-Park w szwajcarskiej Bazylei wybiegnie ponad 200 artystów i gimnastyków, którzy we wspólnej choreografii powitają kibiców czekających na Finał Ligi Europy UEFA. Będzie to już trzecia ceremonia otwarcia zrealizowana przez Platige Image dla piłkarskiej organizacji UEFA.

W 5-minutowym hołdzie dla finalistów rozgrywek razem z profesjonalnymi artystami z całego świata wystąpi grupa gimnastyków z reprezentacji Szwajcarii i tancerze z lokalnej szkoły tańca. Po raz pierwszy na boisku zagoszczą również twórcy muzyki stworzonej na potrzeby widowiska – Christopher von Deylen z kolektywu DJ-skiego Schiller i brytyjska piosenkarka Arlissa. Reżyserem spektaklu jest choreograf Waldemar Szymkowiak.

To już trzecia ceremonia otwarcia wyprodukowana dla UEFA przez Platige Image. W 2015 r. polska firma zrealizowała widowisko przed Finałem Ligi Europy UEFA na Stadionie Narodowym w Warszawie, a następnie dla widzów zgromadzonych na stadionie Dinamo Arena w Tbilisi przed meczem Superpucharu UEFA.