Kraj

Top news

Platige Image powołuje spółkę w Stanach Zjednoczonych

Prezesem spółki Platige USA LLC został Aurelien Simon, doświadczony producent związany z branżą reklamową.

Grupa Kapitałowa Platige Image poinformowała o powołaniu nowej spółki, której zadaniem ma być pozyskiwanie i realizacja zamówień, a także budowanie i utrzymywanie relacji z klientami z amerykańskiego rynku reklamowego.

Studio od wielu lat działa z partnerami biznesowymi zza oceanu, nawiązując stałe współprace, między innymi oferując produkcję cinematików gamingowych. Otwarcie nowego przedstawicielstwa w Los Angeles ma przyczynić się do usprawnienia procesu ofertowania i pozyskania nowych klientów w zakresie produkcji i postprodukcji reklamowej. Spółka już pozyskała pierwsze projekty.

Prezesem spółki Platige USA LLC został Aurelien Simon, doświadczony producent wykonawczy, na stałe mieszkający w Los Angeles. Przez ostatnich kilka lat Simon pracował dla lidera amerykańskiego rynku postprodukcji reklamowej The Mill jako executive producer, a wcześniej m.in. dla Unit9 jako head of VR, gdzie prowadzone przez niego projekty otrzymały dwie nagrody Webby.

– Otwarcie kalifornijskiego przedstawicielstwa Platige Image jest kolejnym krokiem w rozwoju naszego studia. Realizując przyjętą w ubiegłym roku strategię, intensyfikujemy nasz rozwój na rynkach międzynarodowych. Amerykański rynek reklamowy z racji na swój rozmiar i oferowane ceny jest dla nas szczególnie interesujący. Pozwala wykorzystać wieloletnie doświadczenie studia, nie tylko w obszarze gamingu. Intensywnie działamy również w sektorze reklamy, czego efekty będziemy mogli zaprezentować już w najbliższym czasie. Jeden z realizowanych projektów wyświetlany będzie podczas amerykańskiego święta reklamy – bloku reklamowego w finale Super Bowl – powiedział Karol Żbikowski, prezes zarządu
Platige Image.