Kraj

Personalia

Top news

Julia Gniadecka awansuje na stanowisko head of film & TV w Platige Image

Jednym z pierwszych projektów nowego działu Platige Image, o którym już wiadomo, jest rozwój ekranizacji "Chóru zapomnianych głosów" Remigiusza Mroza.

Platige Image poszerza swoją działalność w zakresie developmentu i produkcji filmowej oraz telewizyjnej. Nadrzędnym celem studia jest łączenie polskich twórców i partnerów z ich zagranicznymi odpowiednikami, realizując projekty z międzynarodowym potencjałem. Za rozwój tej inicjatywy odpowiadać będzie Julia Gniadecka, która awansowała na stanowisko head of film & TV.

Julia Gniadecka swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w Studiu Filmowym Zebra jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej. Następnie pracowała na planach filmowych m.in. Agnieszki Holland (“Pokot”), Agnieszki Smoczyńskiej (“Córki dancingu”) czy Arkadiusza Jakubika (“Prosta historia o morderstwie”). W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures. W ostatnich latach była częścią zespołu producenckiego Stevena Soderbergha oraz realizowała filmy z udziałem m.in. Meryl Streep (“Let Them All Talk”), Channinga Tatuma (“Dog”) czy Pablo Larraina i producenta “Breaking Bad” Marka Johnsona (“Distancia de Rescate”). Julia Gniadecka jest jedyną w Polsce absolwentką MFA Peter Stark Producing Program na USC School of Cinematic Arts.

Jednym z pierwszych projektów nowego działu Platige Image, o którym już wiadomo, jest rozwój ekranizacji “Chóru zapomnianych głosów” Remigiusza Mroza. – Skupiamy się na adaptacjach, które mają potencjał na międzynarodowy sukces. Przy czym nie ograniczamy się wyłącznie do science fiction czy fantasy – zarówno w projektach o mniejszej, jak i większej skali stawiamy na produkcje gatunkowe, które przede wszystkim dają twórcom narzędzia i warunki na to, by dać upust ich kreatywności – mówi Julia Gniadecka.