Kraj

Platige Image wzmacnia działania na brytyjskim rynku

W 2019 r. wydatki na reklamę digitalową wyniosły tam ponad 14 mld funtów.

Polskie studio animacji, produkcji i postprodukcji Platige Image nawiązało współpracę z Lemonade Reps. Aktywna na brytyjskim rynku agencja reprezentuje uznane studia, takie jak HU_SH London, Helo czy FABLEfx.

Umowa z Lemonade Reps to dla Platige Image ważny element strategii zakładającej dalszy rozwój na brytyjskim rynku. Studio działalność na tym jednym z największych rynków reklamowych w Europie i na świecie rozpoczęło już w 2006 r.

– Platige Image, które nie jest jeszcze szeroko rozpoznawane w Wielkiej Brytanii, jest racjonalną alternatywą dla części angielskich firm zajmujących się postprodukcją i produkcją efektów wizualnych. Duży i doświadczony zespół Platige jest w stanie realizować projekty stojące na wysokim poziomie, w konkurencyjnej cenie. O wysokiej jakości prac studia świadczy zarówno jego portfolio, jak i liczne nagrody – dodaje Corin West, managing director Lemonade Reps.

Angielski rynek jest postrzegany jako jeden z największych sektorów reklamowych na świecie. W 2019 r. wydatki na reklamę digitalową wyniosły tam ponad 14 mld funtów. Natomiast według raportu BFI “Screen Business” brytyjski rynek VFX jest obecnie wyceniany na ponad 1 mld funtów i wciąż rośnie.