Kraj

Plus chwali się, że jego sieć 5G dociera już do 12 mln Polaków

Dostęp w ponad 160 miejscowościach.

Plus chwali się, że jego sieć 5G dociera już do 12 mln Polaków
Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, pochwalił się postępem w rozbudowie swojej sieci “5G”. Z danych operatora wynika, że dociera ona już do 12 mln mieszkańców naszego kraju w 160 miejscowościach. Roll-out jest faktycznie szybki – swoje “5G” Plus uruchomił niespełna rok temu, a listopadzie ub.r. informował, że jego zasięg osiągnął 7 mln osób.

– Widzimy rosnące zainteresowanie naszym 5G, z którego korzysta coraz więcej osób. Postanowiliśmy więc przyspieszyć budowę sieci i zapowiadany plan na ten rok zrealizowaliśmy z nawiązką już w kwietniu. Budujemy i rozwijamy dalej naszą sieć 5G – mówi Jacek Felczykowski, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Przypomnijmy – w ub.r. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), państwowy regulator rynku telekomunikacyjnego, rozpoczął, a następnie unieważnił aukcję na częstotliwości radiowe do budowy sieci komórkowej nowej generacji 5G. Nie wiadomo, kiedy ten przetarg (aukcja) na nowo wystartuje. Zawiedzione tym firmy telekomunikacyjne (operatorzy komórkowi), bazując na już posiadanych częstotliwościach, uruchomiły usługi szybszej i pojemniejszej transmisji danych komórkowych, nazywając je 5G. Daleko im jednak do rzeczywistych możliwości generacji 5G.