Kraj

Top news

Powstał nowy talent management Karoli Kowalczyk i Mileny Gronau-Kozyry

Założycielkami The Reel Friends są Karola Kowalczyk i Milena Gronau-Kozyra, które poznały się w Papaya Films i przepracowały wspólnie ponad 10 lat.

Na rynku reklamowym pojawił się nowy, niezależny management twórców, który skupia polskich oraz zagranicznych reżyserów i operatorów. Jego założycielkami są Karola Kowalczyk i Milena Gronau-Kozyra, które poznały się w Papaya Films i przepracowały wspólnie ponad 10 lat.

The Reel Friends to agencja zajmująca się szeroko pojętą reprezentacją talentów oraz działaniami związanymi z wyszukiwaniem twórców dla polskich i zagranicznych studiów produkcyjnych, agencji oraz klientów. Posiadają również dodatkową komórkę zajmującą się developmentem treatmentów reżyserskich, którą wspólnie koordynują.

Management The Reel Friends obecnie reprezentuje reżyserów takich jak Antoni Nykowski, Jan Foryś, Maroš Milčik (Słowacja) oraz reżyserkę Aldonę Kwiatkowski (Niemcy). Grono operatorów tworzą Kamil Płocki, Patryk Kin, Kajetan Plis, Mateusz Dziekoński – jedni z najbardziej rozpoznawalnych operatorów komercyjnych w kraju. W gronie tym znalazł się również ukraiński operator Dima Nedria.

Reprezentacja twórców to jednak nie koniec działalności. Widząc zapotrzebowanie na obszerniejszy dostęp do reżyserów i operatorów, stworzono usługę Talent Research. To projekt, który daje możliwość łączenia twórców ze studiami produkcyjnymi i agencjami na poziomie międzynarodowym. Usługa ta będzie na pewno ogromnym ułatwieniem dla
producentów, którzy nie posiadają researchera w swoich strukturach i może być też wyróżnikiem wpływającym na nową jakość na rynku. Kolejnym istotnym elementem działalności The Reel Friends jest wsparcie treatmentowe. Doświadczony zespół zapewni pomoc w języku polskim i angielskim przy wyszukiwaniu referencji i wsparcie administracyjne. Mając szerokie doświadczenie w każdym aspekcie produkcji, postprodukcji, procesach przetargowych oraz wsparcie osób z doświadczeniem agencyjnym, zespół TRF ma być w stanie zapewnić jakość i rzetelność na każdym poziomie realizacji.

fot.: Stanisław Prokopczuk

Karola Kowalczyk od ponad 12 lat związana jest z branżą reklamową. Wcześniej związana z Red Bull Polska, a następnie z Papaya Films, gdzie przez pierwsze lata pracowała w dziale produkcji – realizując reklamy. Zarządzała i szkoliła asystentów i koordynatorów produkcji. Następnie wraz z Mileną tworzyły i rozwijały Roster twórców. Zrealizowała także 3 sezony Original Series – krótkie formy filmowe – które zostały dostrzeżone na międzynarodowych festiwalach. W The Reel Friends odpowiada za koordynowanie pracy operatorów i researche zagraniczne.

Milena Gronau-Kozyra, od 12 lat w branży reklamowej. Posiada kompetencje związane z kierowaniem zespołem. W Papaya Films równocześnie zarządzała 3 działami – rosterem, konkursem Papaya Young Directors (obecnie Papaya Young Creators) oraz administracją biura – każdy rozwijając. W The Reel Friends odpowiada za koordynowanie pracy reżyserów.