Kraj

Radio 357 będzie miało swoją siedzibę w Teatrze Komedia

Dziennikarze zapraszają również dawnych pracowników Trójki rozproszonych po innych redakcjach do wspólnego nagrania świątecznego "Karpia".

Radio 357 będzie miało swoją siedzibę w Teatrze Komedia
Radio 357 poinformowało, że jego siedziba będzie zlokalizowana w Teatrze Komedia na warszawskim Żoliborzu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia budynku, ale też zdjęcia dokumentujące, jak dziennikarze remontują wnętrze i dostosowują je do potrzeb nowego studia. 
Na fanpage’u stacji pojawiło się również zaproszenie do wspólnego nagrania “Karp Story” – corocznej, tradycyjnej kolędy, do której muzykę tworzyli artyści związani z Programem Trzecim Polskiego Radia, a teksty m.in. Kuba Strzyczkowski czy Artur Andrus. Całość projektu kończyła się wspólnym wykonaniem piosenki przez dziennikarzy i nagraniem teledysku, piosenka zazwyczaj zaś znajdowała się na świątecznej płycie, ze sprzedaży której dochód Trójka przekazywała na cele charytatywne. 
Ponieważ część dziennikarzy Trójki pracuje już w Radiu Nowy Świat albo w innych redakcjach (Agnieszka Szydłowska w Newonce), stacja wystosowała do nich zaproszenie wspólnego nagrania kolędy pomimo rozproszenia. “Niech w tym dziwnym roku choć na Święta będzie jakoś bardziej przyjaźnie… Dlatego chcielibyśmy niniejszym zaprosić do wspólnego nagrania choinkowej piosenki: wszystkich naszych Przyjaciół z Trójki, Agnieszkę Szydłowską (Newonce), Wojciecha Manna, Magdę Jethon i Marcina Kydryńskiego (RNŚ), Roberta Kantereita i Marcina Gutowskiego (TVN24), Artura Andrusa (RMF Classic), Dariusza Rosiaka (“Raport o stanie świata”), Marcina Zaborskiego (RMF FM). Spotkajmy się znowu! Przecież nigdzie nie jest napisane, że tak nie można, prawda?”.
W minionym tygodniu Polskie Radio poinformowało, że zamierza zastrzec tytuły audycji m.in. Marka Niedźwieckiego i Wojciecha Manna po ich pożegnaniu ze stacją.