Kraj

Media

Top news

Radio 357 celuje w milion złotych miesięcznie od patronów

Lider zbiórek crowdfundingowych na platformie Patronite.pl chce zainwestować w nowe treści, rozwój aplikacji i strony WWW, materiały wideo, eventy i edukację.

Na 2022 r. Radio 357, utrzymujące się z dobrowolnych wpłat słuchaczy, zapowiada nowe audycje Mateusza Fusiarza, Justyny Godz, Antoniego Grudniewskiego, Katarzyny Pruchnickiej i Piotra Stelmacha.
Jarosław Juszkiewicz, znany m.in. jako lektor Google Maps, ma poprowadzić cykl o historii medycyny. Do grona autorów audycji muzycznych dołącza wokalistka, kompozytorka i producentka Rosalie.

Rok 2022 ma przynieść też intensywny rozwój platformy dystrybucji treści – aplikacji mobilnej i strony internetowej. Radio 357 chce na ten cel pozyskać dodatkowe środki od patronów na platformie crowdfundingowej Patronite.pl. Nowy cel miesięcznych wpłat ustawiono na poziomie 1 mln zł (ok. 185 tys. więcej niż obecnie). Radio myśli też o postawieniu na treści wideo oraz własne, większych wydarzeniach organizowanych z myślą o patronach i słuchaczach oraz rozpoczęciu działań edukacyjnych, w tym platformy do e-learningu.

Radio 357, działające od nieco ponad roku, jest obecnie liderem zbiórek na Patronite.pl zarówno pod względem liczby patronów (43,2 tys.), jak i kwoty miesięcznych wpłat (815 tys. zł). Dotąd słuchacze zasilili budżet radia kwotą 9,88 mln zł. Budżet radiostacji w 2021 r. wyniósł nieco ponad 9 mln zł, z czego prawie połowę (47,18%) pochłonęły wynagrodzenia zespołu redakcyjnego.

Radio Nowy Świat, które wystartowało wcześniej, zebrało łącznie więcej (ponad 14,38 mln zł), ale jest numerem 2 na Patronite.pl, ustępując Radiu 357 pod względem liczby patronów (30,67 tys.) i kwoty miesięcznych wpłat (626 tys. zł).