Kraj

Radio Nowy Świat może wystartować z opóźnieniem

Jeden z dziennikarzy zakażony koronawirusem.

Planowo za tydzień ma ruszyć Radio Nowy Świat. Ale na fanpage’u stacji pojawiła się informacja, że u jednego ze współpracujących ze stacją dziennikarzy, który w zeszłą niedzielę odwiedził siedzibę, potwierdzono zakażenie COVID-19. “Z osobą tą styczność miały cztery kluczowe dla funkcjonowania radia osoby z naszego zespołu. Oznacza to, że do momentu przeprowadzenia przez te osoby testu i uzyskania wyniku, są one objęte kwarantanną. W konsekwencji wszystkie prace zespołowe związane z uruchamianiem Radia Nowy Świat, wymagające pracy w siedzibie, musimy wstrzymać przynajmniej do najbliższej środy (24.06), w nadziei na uzyskanie do tego dnia miarodajnych, negatywnych wyników” – czytamy w oświadczeniu.

“Rozpatrujemy w tej chwili dwa skrajne scenariusze, jednak oba wiążą się z opóźnieniem startu Radia Nowy Świat. Negatywny wynik testów pozwoliłby nam na wznowienie prac w czwartek (25.06) – co umożliwiłoby rozpoczęcie nadawania 10.07 – natomiast pozytywny wcieliłby w życie scenariusz, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Czas oczekiwania na testy przeznaczamy na wszelkie prace możliwe do przeprowadzenia w formie zdalnej, by w razie negatywnych wyników zminimalizować opóźnienie rozpoczęcia nadawania” – czytamy dalej.
Członkowie stacji zobowiązali się poinformować słuchaczy o wynikach testów i dalszych decyzjach co do startu nadawania.