Kraj

Media

Radio Track: RMF liderem, zyskuje Tok FM, traci Radio Zet

W porównaniu z falą badania sprzed roku (lipiec-wrzesień) Radio Zet straciło 2 pkt proc. udziału w czasie słuchania.

W porównaniu z okresem przed rokiem (lipiec-wrzesień 2021 r.) w najnowszej fali badania Radio Track (lipiec-wrzesień br.) RMF FM, lider wśród ogólnopolskich i ponadregionalnych stacji radiowych, zyskuje 1 pkt proc. – udział tej stacji w czasie słuchania wzrósł z 30,3% do 31,3%. Drugie w zestawieniu Radio Zet straciło 2 pkt proc. (spadek z 14,4% do 12,5%), Program I Polskiego Radia jest na trzecim miejscu z prawie niezmienionym wynikiem (4,7%, rok wcześniej 4,8%), wyraźnie zyskało też Radio Tok FM (wzrost z 2,6% przed rokiem do 3,5% obecnie). Także porównując okres lipiec-wrzesień br. z poprzednim (kwiecień-czerwiec br.), odnotowujemy spadek wyniku Radia Zet (z 13,3% do 12,5%) i wzrost Tok FM (z 3,0% do 3,5%).

Wśród sieci radiowych lider Radio Eska ma prawie identyczny udział w czasie słuchania jak przed rokiem (8,1% wobec 8,2%), natomiast stacja poprawiła o prawie 1 pkt proc. wynik uzyskany w poprzednim okresie. W porównaniu z falą lipiec-wrzesień ub.r. zyskało drugie w zestawieniu sieci Audytorium 17 (wzrost do 4,6% z 4,1%), natomiast trzecie RMF Maxx straciło 0,2 pkt proc. i ma obecnie 4% udziału w czasie słuchania.

Dane o słuchalności stacji ogólnopolskich i ponadregionalnych oraz sieci radiowych pochodzą z badania Radio Track prowadzonego przez Kantar Polska na zlecenie Komitetu Badań Radiowych (wielkość próby w fali lipiec-wrzesień br. to 20 896 osób).