Kraj

Radio Track: RMF FM wzmacnia swoją pozycję, traci radio publiczne

RMF FM wciąż liderem w skali ogólnopolskiej, spada słuchalność Trójki i Jedynki.

Według najnowszej fali badań Radio Track w skali ogólnopolskiej na pozycji lidera umacnia się RMF FM – w fali badań wrzesień-listopad 2017 r. udział pod względem słuchania wyniósł 25,8 proc., co oznacza wzrost w porównaniu z falą czerwiec-sierpień o 1,2 proc. Na drugim miejscu znalazło się Radio Zet (Eurozet) z udziałem na poziomie 13,5 proc. W fali wrzesień-listopad spadek zanotowała publiczna radiowa Jedynka – obecny udział wynosi 7,1 proc. w porównaniu z 8,4 proc. z fali czerwiec-sierpień 2017. To najniższy wynik słuchalności tej stacji od 2009 r. O 0,3 proc. spadły również udziały PR Program 3 w porównaniu z falą czerwiec-sierpień 2017 r.

Nieźle radzi sobie Tok FM, stacja Agory. Jest najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w Warszawie. Udział stacji w czasie słuchania w Warszawie w okresie czerwiec-listopad 2017 r. wyniósł 10,9 proc. Z tym wynikiem Radio Tok FM znalazło się na szczycie zestawienia najchętniej słuchanych warszawskich rozgłośni, poprawiając swój udział w czasie słuchania o 15,71 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2016 r.
Kolejne miejsca w zestawieniu najchętniej słuchanych stacji w Warszawie w okresie czerwiec-listopad 2017 r.  zajęły Radio Zet i RMF FM.