Kraj

Radio Zet startuje z kampanią społeczną

Celem działań realizowanych pod hasłem #Razemzawszelepiej jest zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży w kontekście pandemii.

Radio Zet startuje z kampanią społeczną
Radio Zet (Eurozet) wystartowało z kampanią społeczną realizowaną pod hasłem #Razemzawszelepiej. Jej celem jest zwrócenie uwagi na kondycję dzieci i młodzieży w pandemii. Kampania ruszyła 27 maja i potrwa do Dnia Dziecka.
Punktem wyjścia jest raport z badań ilościowych “Dzieci w pandemii” przeprowadzony na zlecenie Radia Zet przez firmę Difference. To pierwsze tak szerokie badanie na temat tego, jak z czasem izolacji poradziły sobie polskie dzieci. 
Do Dnia Dziecka kondycja psychiczna dzieci i młodzieży w czasie pandemii będzie motywem przewodnim na antenie Radia Zet. Dziennikarze porozmawiają m.in. z psychologami dziecięcymi, badaczami, nauczycielami i znanymi rodzicami, szukając odpowiedzi, jak pomóc dzieciom w powrocie do szkoły i życia sprzed pandemii, roli rodziców i instytucji państwowych w tym procesie, na co zwracać uwagę, jak rozmawiać i reagować. Różne obszary i różne punkty widzenia.
Na specjalnej podstronie Radiozet.pl poświęconej kampanii #Razemzawszelepiej będzie można znaleźć pełny raport “Dzieci w pandemii”, podcasty z udziałem ekspertów, a także artykuły opisujące problemy dzieci i porady, jak rodzice mogą pomóc im w powrocie do normalności.
Kampania #Razemzawszelepiej realizowana jest we współpracy z Uniwersytetem SWPS, RESQL, firmą badawczą Difference i Wydawnictwem Natuli – Dzieci są ważne. Patronat nad akcją objęła Fundacja Radia Zet. Zaangażowali się w nią również ambasadorzy, dla których mówienie o emocjach i pielęgnowanie czasu spędzanego z rodziną jest bardzo istotne. Wśród nich: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018), Magdalena Krajewska (InstaLekarz), Marta Żysko-Pałuba (psycholożka dziecięca), Joanna Berendt (psycholożka dziecięca), Beata Tadla i Damian Michałowski, dziennikarze Radia Zet.
1 czerwca, w Dniu Dziecka, słuchacze Radia Zet będą mogli wziąć udział w otwartym webinarze dla rodziców, który poprowadzi trenerka NVC oraz psycholożka dziecięca Joanna Berendt.