Kraj

Marketing

Ramp, uPacjenta i Vue Storefront laureatami Aulerów 2022

Nagrody dla polskich start-upów przyznano po raz 12. Gala finałowa odbyła się w warszawskim kampusie Google.

Jury konkursu Aulery 2022, złożone z inwestorów, ekspertów branżowych, założycieli firm i przedstawicieli mediów, rozpatrywało 236 zgłoszeń. W pierwszej turze przyznało 15 nominacji, a następnie wyłoniło trzech zwycięzców: Ramp, uPacjenta i Vue Storefront. Giganci Programowania otrzymali nagrodę specjalną dla najlepszego biznesu rozwijanego bez finansowania zewnętrznego (bootstrap).

Ramp to założony w 2018 r. fintech umożliwiający łatwą wymianę tradycyjnych walut na kryptowaluty i vice versa. Założona również w 2018 r. platforma e-commerce uPacjenta oferuje użytkownikom m.in. badania krwi z dojazdem oraz konsultacje online. Vue Storefront to z kolei założona w 2020 r. we Wrocławiu spółka oferująca rozwiązanie Frontend as a Service, które umożliwia markom szybkie tworzenie nowoczesnych i efektywnych e-sklepów. Laureaci nagrody specjalnej – Giganci Programowania – świadczą usługi edukacji cyfrowej dla dzieci i młodzieży.

Laureatami pierwszych Aulerów zostały w 2009 r. firmy Gastronauci, Goldenline i Nozbe. Wśród ponad 40 nagrodzonych do tej pory firm są m.in. tak znane jak Brand24, Booksy i SalesManago. Przez pandemię COVID-19 w ubiegłych latach nie odbyły się dwie edycje konkursu, który organizuje Aula Polska.