Kraj

Reklama

Top news

Reklama Astona Martina V12 stworzona w Unreal 5 przez Platige Image

Producentem reklamy po stronie studia Platige Image była Karolina Mann. Za nadzór nad efektami specjalnymi odpowiadał Arkadiusz Leszko, CG supervisor.

Studio Platige Image stworzyło w pełni komputerowy film reklamowy dla firmy Aston Martin. Projekt powstał w całości na najnowszym silniku gier komputerowych Unreal Engine 5, który niedawno miał swoją światową premierę.

Ureal Engine 5 autorstwa Epic Games, wykorzystany do stworzenia reklamy, miał swoją globalną premierę 5 kwietnia br. Zaletą zastosowania najnowszej wersji silnika gier komputerowych jest przede wszystkim technologia oświetlenia globalnego Lumen, która odpowiada za realistyczne efekty świetlne. Nowością jest również system Nanite, umożliwiający budowę scen 3D, charakteryzujących się dużym poziomem szczegółowości. Między innymi to właśnie Nanite pozwoliło twórcom na implementację modeli o złożonej geometrii, co przekłada się na opracowanie licznych szczegółów oraz detali, które można zobaczyć w najnowszym spocie Astona Martina V12 Vantage.

Producentem reklamy po stronie studia Platige Image była Karolina Mann. Za nadzór nad efektami specjalnymi odpowiadał Arkadiusz Leszko, CG supervisor, natomiast Michał Niewiara, art director & concepts, przygotował koncepcję wizualną.