Kraj

Reuters: PKO BP i Alior złożyły oferty na zakup Raiffeisen Polbank

Prawdopodobna wycena to od 800 mln do 1 mld euro.

Agencja Reuters, powołując się na własne źródła, donosi, że największy w kraju bank PKO BP oraz kontrolowany przez największego krajowego ubezpieczyciela Grupę PZU Alior Bank złożyły wstępne oferty na zakup banku Raiffeiesen Polbank. Austriacka grupa Raiffeisen Bank International (RBI) czekała na oferty od zainteresowanych inwestorów do 6 września br. Według informacji Reutersa prawdopodobna wycena Raiffeiesen Polbanku może wynieść od 800 mln do 1 mld euro (pod warunkiem że z aktywów zostanie wyłączony portfel frankowych kredytów hipotecznych). Podobny zabieg zastosowano już w przypadku sprzedaży przez amerykański koncern GE aktywów banku BPH, które kupił Alior. Wcześniej wśród potencjalnych zainteresowanych zakupem Raiffeiesen Polbanku wymieniano także holenderską grupę ING, właściciela polskiego ING Banku Śląskiego.

Dla Raiffeiesen Polbanku pracują m.in.: agencja GPD, studio Bomaye i dom mediowy Starcom. W ub.r. Raiffaisen Polbank znalazł się poza pierwszą dziesiątką reklamodawców wśród banków.
Dla PKO BP pracują m.in.: Agencja Warszawa, Value Media i dom mediowy Havas Media. W ub.r. z wydatkami rzędu 91,9 mln zł (dane cennikowe; źródło: Kantar Media) był on czwartym reklamodawcą w branży.
Dla Alior Banku nieprzerwanie od początku jego działalności (2008 r.) pracują: agencja reklamowa PZL i dom mediowy Maxus. W ub.r. wydał on na reklamy 51,6 mln zł (także cennikowo), co dało mu 10. miejsce wśród bankowych reklamodawców w kraju.