Kraj

Media

IMM: RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium w kwietniu

W rankingu Instytutu Monitorowania Mediów stacja minimalnie wyprzedziła portal WP.pl i już wyraźnie Onet.pl.

W kwietniowym rankingu Instytutu Monitorowania Mediów RMF FM z 2239 cytowaniami w kwietniu pokonało WP.pl (2222 cytowań), Onet.pl (1781), „Super Express” (1643), „Rzeczpospolitą” (1630) i Radio Zet (1626). W ubiegłym miesiącu stacja RMF jako pierwsza poinformowała o “znalezisku pod Bydgoszczą”, czyli przypadkowym odkryciu szczątków tajemniczego obiektu wojskowego, co rozpętało w kolejnych dniach burzę w mediach. Wirtualna Polska (wp.pl) była najczęściej cytowana w związku z rozmową ze skoczkiem narciarskim Dawidem Kubackim, który w WP Sportowe Fakty poinformował o stanie zdrowia swojej żony Marty. Z kolei Onet trafił na podium dzięki wywiadowi Tomasza Pajączka z Teresą Klemańską, matką Tomasza Komendy.

Na miejsce lidera opiniotwórczych tytułów prasowych (4. miejsce w rankingu ogólnym) awansował w kwietniu “Super Express” za sprawą wywiadu z Pawłem Kukizem.

W zestawieniu 15 najczęściej cytowanych tytułów mediowych w kraju niezmiennie największy udział ma prasa – 33%, po 27% przypada portalom internetowym oraz stacjom telewizyjnym, a stacje radiowe mają 13%.