Zagranica

Ruszył najmniejszy Lidl na świecie

Sklep, o którym mowa, jest najmniejszym z ponad 11 tys. marketów Lidl na świecie. Powstał w Danii. Jest wyjątkowy ze względu na powierzchnię, ale nie tylko.

Jak podaje duński serwis Via Ritzau, w Billund w kultowym dla fanów klocków parku rozrywki Legoland powstał najmniejszy na świecie sklep Lidla. Lidl o powierzchni 1,5 mkw. to oczywiście sklep z klocków – jego budowa trwała 3,5 miesiąca. Do budowy zużyto około 30 tys. klocków.

Oprócz makiety sklepu w lidlowej strefie stanęły dwie ciężarówki, samochody, wiaty na wózki sklepowe i zadowoleni klienci tej sieci handlowej.

– Chociaż my w Lidl Dania generalnie budujemy szybko, to jest bardzo imponujące, co zrobiono ze sklepem w Legolandzie – mówi zadowolony dyrektor ds. rozwoju i nieruchomości w Lidl Dania Mads T. Nielsen. – To duński rekord najszybciej budowanego sklepu Lidla – podkreśla.

I dodaje, że szczególnie cieszy go fakt, że powstał sklep przyciągający uwagę dzieci, co wpisuje się w strategię działalności Lidla. – Każdego dnia ciężko pracujemy, aby być pierwszym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i wszystkich Duńczyków – wyjaśnia.

Wiosną Lidl wszedł w sponsoring Legolandu. Umowa obowiązuje do 2023 r. Makieta sklepu jest jednym z jej elementów. – Jesteśmy przekonani, że przyszła współpraca, która zaoferuje również inne ekscytujące inicjatywy i działania, stworzy wielką wartość dla obu stron. Lidl to ekscytująca firma, która świetnie się rozwija, dlatego Lidl jest również atrakcyjnym partnerem dla Legolandu – mówi Anders Bergen, senior partnership manager w Legolandzie.

Lidl Dania ma 134 sklepy. Buduje rocznie około 10 nowych.

 

(Handelextra.pl)