Zagranica

Ryanair z optymistyczną prognozą na temat liczby pasażerów w 2021 r.

Wbrew powszechnej w branży lotniczej opinii, że powrót do normalności zajmie kilka lat, szef Ryanair Michael O'Leary uważa, że już w 2021 r. samoloty irlandzkich linii będą wozić 75-80% liczby pasażerów z okresu przed pandemią.

O’Leary jest zdania, że ta optymistyczna prognoza może się ziścić zwłaszcza wtedy, gdy do wiosny przyszłego roku zacznie być stosowana szczepionka na COVID-19. Przemawiając na konferencji World Travel Market, CEO irlandzkich linii lotniczych wyraził nadzieję, że szczepionka trafi na rynek przed szczytem sezonu letniego w 2021 r.

– W przyszłym roku będziemy świadkami gwałtownego wzrostu turystyki wewnątrzeuropejskiej i musimy być gotowi, by zapewnić przepustowość po niskich cenach – powiedział O’Leary. Ryanair ograniczył przepustowość na sezon zimowy, ale nie tak drastycznie jak jego główny rywal w segmencie tanich lotów, czyli brytyjskie linie EasyJet.

Organizacja ABTA – The Travel Association (wcześniej znana jako Association of British Travel Agents) – poinformowała, że niektóre firmy członkowskie zgłosiły pojawienie się rezerwacji na przyszłe lato od 9 listopada, gdy Pfizer ogłosił wynalezienie szczepionki, a jeszcze więcej otrzymywało zapytania od potencjalnych wczasowiczów.
Według TravelSupermarket 54% więcej osób szukało wakacji w ciągu 24 godzin od ogłoszenia wiadomości o szczepionce w porównaniu z poniedziałkiem 2 listopada. Firma On the Beach, która organizuje ok. 1,5 miliona wyjazdów wakacyjnych rocznie, poinformowała, że ruch internetowy wzrósł o 25%, ale nie odnotowała jeszcze zauważalnego wpływu na rezerwacje.

(The Guardian)