Kraj

Sąd umorzył sanację w Grupie Piotr i Paweł

Zarząd zapowiada, że złoży zażalenie na to postanowienie, a postępowanie sanacyjne przebiega zgodnie z planem.

Na początku sierpnia br. poznański sąd rejonowy umorzył postępowanie sanacyjne w Grupie Piotr i Paweł, powołując się na “niespłacanie bieżących zobowiązań w terminie”. Zarząd Grupy zapowiada, że złoży zażalenie na tę decyzję. “Postępowanie sanacyjne jest nadal w toku, a jego przeprowadzenie jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla firmy, jak i dla wierzycieli” – napisano w komunikacie, podkreślając, że postanowienie sądu nie jest prawomocne.

Grupa Piotr i Paweł jest jedną z trzech spółek tworzących sieć handlową Piotr i Paweł. Pozostałe to Piotr i Paweł oraz Piotr i Paweł Detal. W pozostałych spółkach proces sanacji przebiega bez zakłóceń, zostały przygotowane spisy wierzytelności dla każdej ze spółek.

Zdaniem Patryka Filipiaka, prezesa Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, spółki będącej zarządcą sądowym wszystkich trzech znajdujących się w sanacji spółek, które tworzą Piotra i Pawła, opłacenie zaległych faktur przez Grupę Piotr i Paweł będzie możliwe dzięki temu, że spółka pozyskała inwestora w postaci Spar Group z RPA. W lipcu UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Spar Group sieci sklepów Piotr i Paweł.