Kraj

Sandra Hajduk poprowadzi serwis Kobieta.pl

Dotychczas zajmowała stanowisko redaktor prowadzącej Gala.pl.

Sandra Hajduk poprowadzi serwis Kobieta.pl
Sandra Hajduk, która na początku 2020 r. objęła prowadzenie serwisu Gala.pl, od sierpnia zmieni swoją dotychczasową funkcję i zostanie redaktor prowadzącą serwisu Kobieta.pl, marki należącej do wydawnictwa Burda Media Polska. Tytuł nie jest objęty licencją. Na polskim rynku istnieje ponad dekadę. W czerwcu serwis Kobieta.pl odwiedziło milion użytkowników. Na Facebooku tytuł śledzi 69 tys. osób, a na Instagramie ta liczba zbliża się do 30 tys. followersów.

W tym roku Kobieta.pl przeszła redesign, zmieniła również strategię w obszarze treści – koncertuje się na problemach rodzinnych, osobistych i społecznych. Są one urozmaicone artykułami o tematyce rozrywkowej,
poradnikowej i edukacyjnej utrzymanymi w narracji produktu premium. Serwis miesięcznie czyta milion użytkowników, którzy korzystają z możliwości robienia zakupów za pośrednictwem systemu afiliacyjnego.

Hajduk przez ponad osiem lat kariery zawodowej skupiała się głównie na tematyce showbiznesowej. Prowadziła m.in. cykl showbiznesowy w programie porannym “Dzień Dobry TVN”, recenzuje nowości muzyczne i specjalizuje się w gatunku lifestyle’owych wywiadów z gwiazdami. W przypadku Gali była autorką kampanii #dbamogłowę, promującej profilaktykę zdrowia psychicznego, a jej cykl spotkań live z gwiazdami na profilu instagramowym Gala.pl w czasie pandemii znacznie zwiększył jego odwiedzalność.