Kraj

Scaleway z programem dla start-upów z Polski i CEE

W ramach trwającego rok programu wybrane firmy otrzymają dostęp do narzędzi chmurowych firmy wartych 3 tys. euro miesięcznie.

Scaleway, drugi największy dostawca usług w chmurze, należący do francuskiej grupy Iliad, nowego właściciela polskiego operatora komórkowego Play, uruchomił swój program dla start-upów w czerwcu br. Co miesiąc rozpoczyna współpracę z pięcioma firmami. Teraz rozszerza program na start-upy z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polski. Uczestnicy otrzymują dostęp do narzędzi chmurowych firmy wartych 3 tys. euro miesięcznie, szkoleń z mentorami z dziedziny IT, rozwoju produktu, marketingu oraz możliwość nawiązywania kontaktów i współpracy w ramach międzynarodowej społeczności startupowej.

Do najbliższej edycji, do której zapisy trwają od 15 października do 15 listopada br., aplikować mogą star-tupy z Polski, Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii Północnej, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier. W programie Scaleway bierze już udział jeden polski start-up – wrocławski Viralstat, dostarczający narzędzia analizujące dane z mediów społecznościowych.

Scaleway obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Posiada centra danych we Francji i w Holandii, a od września br. również w Polsce.