Kraj

SEC Newgate CEE pracuje dla GEM w Polsce i na Węgrzech

Global Empowerment Mission dostarczy na Ukrainę 158 ton żywności, i zapewni schronienie 50 tys. uchodźców wojennych.

Agencja SEC Newgate CEE podjęła współpracę z Global Empowerment Mission (GEM), amerykańską organizacją humanitarną. Wsparcie obejmuje koordynację działań komunikacyjnych w Polsce i na Węgrzech w związku z prowadzoną przez GEM akcją humanitarną. Łączna wartość pomocy GEM dla Ukrainy wyniesie 105 mln dol.

SEC Newgate CEE obsługuje Global Empowerment Mission w Polsce i na Węgrzech w zakresie realizacji działań komunikacyjnych – przygotowuje briefingi prasowe oraz pozyskuje partnerów GEM w Europie Środkowo-Wschodniej i koordynuje z nimi współpracę. Zespołem z ramienia SEC Newgate CEE kierują managing partnerzy: Katarzyna Żądło oraz Karol Poznański. Zespół uzupełniają Radosław Milczarek, junior PR manager, oraz Szymon Dziewięcki, junior PR executive.


GEM dostarczy na Ukrainę m.in. 158 ton żywności, 100 tys. zestawów higienicznych oraz produkty medyczne o wartości
170 tys. dol. GEM zapewni także schronienie w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej 50 tys. uchodźców wojennych. To obecnie jedna z największych akcji pomocowych na świecie w związku z agresją Rosji na Ukrainę. W Polsce działania GEM wspiera Fundacja “Porozumienie bez Barier” Jolanty Kwaśniewskiej.

Global Empowerment Mission od ponad 20 lat niesie pomoc na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi oraz wojnami.