Kraj

Top news

Sejmowa komisja przyjęła ustawę "anty-TVN"

Przyjęto poprawkę koła Kukiz'15, która wprowadza zakaz kupowania stacji TV przez spółki skarbu państwa.

Posłowie spotkali wczoraj na posiedzeniu Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie pierwszego czytania projektu ustawy “anty-TVN”. Komisja finalnie przyjęła nowelizację ustawy z poprawkami.

Po dyskusji komisji pod głosowanie został poddany wniosek o odrzucenie nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji w pierwszym czytaniu. 12 posłów było za, 16 przeciw, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Takim samym wynikiem zakończyło się głosowanie ws. wniosku o wysłuchanie publiczne tej ustawy.

Pod głosowanie poddana została także poprawka Porozumienia, partii Jarosława Gowina, zakładająca rozszerzenie nowelizacji ustawy o kraje OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Trzech posłów było za, 16 przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Przyjęto za to poprawkę koła Kukiz’15, zgłoszoną przez Jarosława Sachajkę, która wprowadza zakaz kupowania stacji TV przez spółki skarbu państwa.

Po kilku godzinach obrad ustawa została przyjęta przez komisję. 16 posłów było za, 12 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Posłowie opozycji nie kryli oburzenia rozwojem sytuacji w czasie obrad komisji. Zdaniem wicemarszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ten dokument kiedyś będzie podawany jako przykład złej ustawy, niszczącej system wolności mediów w naszym kraju.