Kraj

Reklama

Personalia

Marketing

Top news

Open

Sławomir Wala managing directorem w Production Hub, Jakub Mikuś jako CTO

Awans w dziale technologii oraz nowa jednostka biznesowa VMLY&R Poland.

Od lewej: Sławomir Wala, Jakub Mikuś

Sławomir Wala, dotychczas chief technology officer (CTO) w VMLY&R Poland, obejmuje stanowisko managing directora w nowo utworzonej jednostce biznesowej Production Hub. Funkcję CTO przejmie Jakub Mikuś, który awansuje w strukturach agencji.

W związku z ciągłym rozwojem oferty regionalnej VMLY&R Poland, począwszy od maja 2023 r., zostaje wyodrębniony Production Hub, skupiający się na skalowalnej produkcji assetów digitalowych, multimedialnych i commercowych dla klientów w regionie EMEA. Na jego czele stanie Wala, który będzie odpowiedzialny za budowanie tego pionu z obecnym zespołem Studio. który będzie wzmacniany o nowe zasoby i narzędzia, aby jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie klientów regionalnych i globalnych na scentralizowane usługi produkcyjne. W ramach rozwoju nowego działu zostaną wyodrębnione piony kompetencyjne, a także poczynione inwestycje w standaryzację i automatyzację takich obszarów jak m.in. translacja i transkreacja assetów, quality assurance oraz delivery. Dział Content Administration, dotychczas zarządzany przez Krzysztofa Kozerę, zostanie w całości przeniesiony do nowego działu Production Hub.

Stanowisko chief technology officera obejmuje Jakub Mikuś. Będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój oferty technologicznej VMLY&R poprzez wzmacnianie certyfikowanych rozwiązań, wdrażanie nowych platform i usług oraz zarządzanie teamem deweloperskim. Do zadań nowego CTO należy także optymalizacja procesów i infrastruktury technologicznej w celu zwiększenia efektywności i osiągnięcia celów biznesowych. Odpowiadać będzie także za kompetencje i umiejętności zespołu oraz za jakość wytwarzanego oprogramowania.

Sławomir Wala jest menedżerem z 22-letnim doświadczeniem w branży komunikacji marketingowej, w tym 12-letnią praktyką w zarządzaniu międzynarodowymi teamami produkcyjnymi i kreatywnymi. Specjalizuje się w budowaniu zespołów, usprawnianiu procesów biznesowych oraz implementacji metod poprawy efektywności i jakości pracy. W VMLY&R Poland jest od marca 2021 r., wcześniej związany z Cheil Poland, OS3 i Gong. Pracował dla największych międzynarodowych i polskich marek, w tym: Samsung, 4F, PKO BP, BMW, Volvo, TVN, Philips, Ecco, T-Mobile, Lotos, ING, Red Bull, Intel i wielu innych. Jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.

Jakub Mikuś jest aktywny zawodowo od 13 lat. Specjalizuje się w wyzwaniach interdyscyplinarnych, łącząc doświadczenie prawnicze, coachingowe, konsultingowe i technologiczne. Do VMLY&R dołączył w styczniu 2019 r., a od maja 2021 r. kierował jako engineering manager 20-osobowym zespołem programistów frontend. Wynikiem jego działań było wprowadzenie metod wspierających zarządzanie i rozwój zespołu, takich jak matryce kompetencji, 9-box, radar technologiczny czy zautomatyzowany proces ewaluacji.

Dział technologiczny polskiego oddziału VMLY&R stanowi hub technologiczny całej naszej globalnej sieci VMLY&R, realizując jednocześnie projekty dla klientów zewnętrznych.