Kraj

Słuchalność stacji Polskiego Radia znów spada

W najnowszej fali badania Trójka z kolejnym historycznym spadkiem, pozostałe stacje bez rewolucyjnych zmian.

Znamy najnowsze wyniki badań słuchalności Radio Track. W fali kwiecień-czerwiec 2020 liderem słuchalności pozostaje RMF FM (Grupa RMF), którego aktualny wynik to 30,1% w porównaniu z 29,% w fali styczeń-marzec 2020. Na drugim miejscu zestawienia znalazło się Radio Zet (Grupa Eurozet) z wynikiem 12,9% – wynik nie zmienił się w stosunku do badań z poprzedniej fali.
Pozostałe stacje nie zanotowały większych zmian oprócz Programu Trzeciego Polskiego Radia. Trójka pikuje – w fali kwiecień-czerwiec zanotowała słuchalność na poziomie 4,3%, a to wynik gorszy od historycznie najniższego dotąd wyniku w fali lipiec-wrzesień 2019 (4,6%). Słuchalność spadła również Jedynce – obecnie wynosi 4,9%, podczas gdy w fali styczeń-marzec Jedynka miała słuchalność na poziomie 5,2%.
W badaniu delikatny wzrost słuchalności odnotowało również Tok FM (Agora) – aktualny wynik to 2,6% i jest to najlepszy wynik słuchalności stacji od roku – w porównaniu z falą styczeń-marzec 2020 słuchalność stacji wzrosła o 0,4 p.p.
Drgnęła w badaniach również stacja RMF Classic – jej aktualny wynik słuchalności w najnowszej fali badania to 1,6% w porównaniu z 1,4% w fali styczeń-marzec.