Kraj

Starbucks otwiera Starbucks Reserve przy Nowym Świecie

Kawiarnia sieci zmienia swoje oblicze przy warszawskiej ulicy w centrum miasta.

Starbucks otwiera Starbucks Reserve przy Nowym Świecie
Starbucks uruchomił pierwszą w Poslce kawiarnię w ramach konceptu Starbucks Reserve przy Nowym Świecie.
 
W miejscu pierwszego lokalu marki w Polsce powstał koncept wyróżniający się szerszą ofertą sposobów parzenia kawy, w tym oferujący kawę parzoną innowacyjną i unikatową dla Starbucks metodą Clover.

Jak przekonuje biuro prasowe, otwarcie Starbucks Reserve na Nowym Świecie ma symboliczny wymiar dla marki. To właśnie  tutaj w 2009 roku Starbucks otworzył pierwszą kawiarnię w Polsce.
Oprócz bogatszej palety sposobów parzenia kawy koncept Starbucks Reserve oferuje, poza standardowym wyborem, również rodzaje kawy ze specjalnej kolekcji Starbucks Reserve  dostępne jedynie w limitowanych edycjach, w wybranych miejscach na świecie.
Kawiarnie w koncepcie Starbucks Reserve, których w Europie jest kilkanaście, mają charakteryzować się również wystrojem wnętrza, stworzonego z naturalnych materiałów z odzysku, takich jak np. stare podkłady kolejowe czy skrzynie. Motywem przewodnim lokalu przy Nowym Świecie jest drewniany mural przedstawiający pochodzenie ziaren kawowca,  ręcznie namalowany przez młodego artystę. Interesującym elementem dekoracji są również mosiężne lampy, których konstrukcja nawiązuje do wnętrz palarni kawy Starbucks w Amsterdamie. Kolonialny nastrój ma sprawić, że goście kawiarni mogą poczuć się jak w podróży po smakach kaw z różnych regionów świata.
W lokalu liczącym  200 mkw. znajduje się łącznie ponad 90 miejsc siedzących. W sezonie wiosenno-letnim czynny jest również ogródek na zewnątrz.