Kraj

Stock Polska współpracuje ze Sfinks Polska

Stock będzie głównym dostawcą alkoholi do restauracji zarządzanych przez spółkę.

Sfinks Polska, spółka zarządzająca restauracjami Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło, podpisał umowę o współpracy ze Stock Polska w zakresie zaopatrywania sieci w alkohole mocne. Dodatkowo Stock przygotował dla restauracji Sphinx i Wook specjalną ofertę drinków, zebraną w karty stanowiące załącznik do menu głównego. Umowa została zawarta na rok.

Stock Polska w ramach umowy podpisanej ze Sfinks Polska dostarcza alkohole do wszystkich restauracji sieci Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło. Producent zaopatruje lokale m.in. w wódki czyste i smakowe, brandy, rum, dżin whiskey, a także likiery oraz nalewki.

Sfinks Polska zarządza 110 restauracjami, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 8 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 8 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.