Kraj

T-Mobile chce wzmocnić ofertę dla biznesu

Nowo utworzonym pionem rynku biznesowego pokieruje nowo powołany członek zarządu Igor Matejov, który do Polski przyjechał ze słowackiego Deutsche Telekom.

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci komórkowej T-Mobile, zdecydowała o utworzeniu nowego pionu odpowiedzialnego za rynek biznesowy. Jak wyjaśniają przedstawiciele telekomu, jest to element globalnej strategii Deutsche Telekom, firmy matki PTC, a zadaniem nowego pionu będzie umocnienie pozycji PTC w segmencie biznesowym oraz rozwój nowych usług w ramach tego obszaru.

Nowym pionem pokieruje Igor Matejov, którego nominowano jako nowego członka zarządu PTC.

Matejov pochodzi ze Słowacji, gdzie od 2007 roku związany jest z Deutsche Telekom. Od stycznia 2011 roku był członkiem zarządu Slovak Telekom, gdzie odpowiadał za sprzedaż i obsługę klienta. Wcześniej był dyrektorem sprzedaży w strukturach Slovak Telekom i dyrektorem obsługi klienta i sprzedaży w T-Mobile Slovensko. Przed rozpoczęciem kariery w branży telekomunikacyjnej pracował m.in. w Consumer Finance Holding, gdzie był dyrektorem ds. operacyjnych i IT w randze członka zarządu.

Według informacji po I poł. br. PTC obsługiwała 6,884 miliona klientów kontraktowych, a w samym II kwartale pozyskała ich 76 tys. Niestety, operator nie ujawnia, ilu z nich to klienci indywidualni, a ilu – biznesowi.