Kraj

T-Mobile i Tauron zaoferują nawzajem swoje usługi

Firma telekomunikacyjna zaproponuje klientom detalicznym energię elektryczną, a firma energetyczna ofertę telekomunikacyjną skrojoną specjalnie przez telekom.

Operator komórkowy T-Mobile Polska oraz firma energetyczna Tauron Polska Energia, największy sprzedawca i dystrybutor energii w kraju, zaoferują swoim klientom detalicznym nawzajem swoje usługi. Na razie ma to być pilotaż, ale jego rezultaty posłużą do skonstruowania komercyjnej oferty łączącej usługi obu firm, a także do wyszkolenia pracowników, przygotowania systemów wsparcia sprzedaży i rozliczeń.  

– Rynek energii wciąż się rozwija, podobnie jak potrzeby klientów. Chcąc na nie odpowiedzieć, stale poszerzamy ofertę o nowe produkty – mówi Dariusz Lubera, prezes Tauron Polska Energia. – Dzięki współpracy z T-Mobile nasi klienci otrzymują nie tylko atrakcyjną ofertę energetyczną, ale także dodatkowe benefity płynące ze współpracy z partnerem.

List intencyjny o wzajemnej współpracy T-Mobile i Tauron podpisały w marcu tego roku.

T-Mobile obsługuje 15,97 mln użytkowników, w tym 7 mln abonentów. Tauron dostarcza energię elektryczną i cieplną ponad 5,3 mln odbiorców.

Firmy telekomunikacyjne coraz śmielej wchodzą w strategiczne alianse z innymi podmiotami, aby rozszerzyć zakres oferowanych usług. Niedawno T-Mobile i Alior Bank zawarły strategiczny sojusz, w rezultacie którego operator komórkowy będzie oferował swoim klientom usługi banku. Z kolei Polkomtel podjął współpracę z Invest-Bankiem, kontrolowanym podobnie jak i Polkomtel przez Zygmunta Solorza-Żaka i Hieronima Rutę, a także elektrowniami w Pątnowie, Adamowie i Koninie, w których Solorz-Żak ma udziały. Polkomtel zapowiedział, że zaoferuje klientom (na razie biznesowym) energię elektryczną, którą także będzie kupował na giełdzie energii.