Kraj

Personalia

Marketing

Top news

Tomasz Rożenek dyrektorem zarządzającym Sportfive Poland

Wejdzie też w skład zarządu. Dotychczas pełnił funkcję head of central sales polskiego oddziału.

Tomasz Rożenek objął stanowisko dyrektora zarządzającego Sportfive Poland. Dotychczas pełnił funkcję head of central sales polskiego oddziału międzynarodowej agencji marketingu sportowego. W strukturach grupy – począwszy od UFA Sports, Lagardere Sport & Entertainment oraz Sportfive – pracuje od ponad 10 lat.

– Jednym z priorytetów naszej firmy jest umożliwienie ciągłego rozwoju zawodowego menedżerów, co przyczynia się do budowania silnych kompetencji w ramach najważniejszego z elementów, który konstytuuje “five” w Sportfive – naszych ludzi. Dzięki tak doświadczonym i zaangażowanym ekspertom jak Tomasz Rożenek jesteśmy w stanie z sukcesem realizować strategiczne projekty oraz dostarczać wartość dla pozostałych interesariuszy współtworzących siłę Sportfive: marek, podmiotów sportowych, platform medialnych i fanów – powiedział Stefan Felsing, CEO Sportfive. Dodał też, że wyniki firmy pokazują, że Polska jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w obszarze biznesu sportowego i jest przekonany, że oddział kierowany przez Rożenka będzie skutecznie realizował założenia związane z dalszą profesjonalizacją i rozwojem lokalnego rynku.

Tomasz Rożenek w ramach Sportfive był i jest odpowiedzialny za komercjalizację praw marketingowych, medialnych i hospitality, między innymi dla takich podmiotów sportowych jak Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA, kluby Ekstraklasy, Polski Związek Narciarski, PLS, Projekt Warszawa, Runmageddon, Borussia Dortmund. Równolegle odpowiada za rozwój projektów konsultingowych i aktywizacyjnych na rzecz marek obsługiwanych przez agencję. Zajmuje się również dywersyfikacją biznesu Sportfive w obszarze esportu. Implementuje na polskim rynku międzynarodowe projekty marketingowe firmy, takie jak partnerstwo z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF) i mistrzostwami świata w piłce ręcznej, które w 2023 r. odbędą się w Polsce i Szwecji. Jest członkiem zarządu i jednym z założycieli Stowarzyszenia Sport Biznes Polska.