Kraj

Tomek Michniewicz z nową audycją w Trójce

Oprócz "Klubu Trójki" Michniewicz poprowadzi autorski magazyn "Reszta świata".

Program Trzeci Polskiego Radia zaprasza na nową audycję Tomka Michniewicza, podróżnika, reportażysty i organizatora wypraw. Dziennikarz od początku lipca prowadzi poniedziałkowe “Kluby Trójki”. Teraz, w każdy piątek o godzinie 10, będzie można także słuchać jego autorskiego magazynu zatytułowanego “Reszta świata”.
Jak mówi dziennikarz, jego autorski magazyn będzie pokazywał Polskę w kontekście globalnym – zarówno mechanizmy wpływu naszych decyzji na resztę świata, czego najczęściej nie dostrzegamy, ale też procesy, jakim sami jesteśmy poddawani. – Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, mają one wpływ na nasze decyzje i wybory – mówi Tomek Michniewicz. – To będzie interdyscyplinarna formuła magazynowa: w poprzek podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska z elementami lifestyle’owymi czy poradnikowymi.

Tomek Michniewicz wrócił na antenę Trójki po 10 latach. Przez wiele lat był związany z Polskim Radiem, między innymi jako szef i reporter wielu podróżniczych i międzynarodowych projektów, zarówno w Programie 3, jak i Czwórce (wówczas Polskim Radiu Bis)