Kraj

TVN Grupa Discovery: Spełniamy wszystkie wymogi ustawy o RTV

Witold Kołodziejski, szef KRRiT, komentuje uchwałę rady związaną z TVN.

TVN Grupa Discovery: Spełniamy wszystkie wymogi ustawy o RTV
Po uchwale Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącej konieczności dostosowania się przez właściciela stacji TVN do zapisów uchwały o radiofonii i telewizji, TVN Grupa Discovery rozesłała specjalny komunikat.
“TVN Grupa Discovery zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji. Uchwała KRRiT ws. koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy” – czytamy w liście.
Autorzy komunikatu zwracają uwagę, że jednocześnie KRRiT przyjęła drugą uchwałę, której celem jest wprowadzenie w życie zapisów ustawy lex TVN, jednak z pominięciem procesu legislacyjnego oraz z obejściem zapowiadanego przez Prezydenta RP weta. “Ta uchwała, podobnie jak lex TVN, zmusza Discovery do ograniczenia działalności w Polsce i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów oraz wywołuje niepokój wśród inwestorów zagranicznych w Polsce” – podkreślono w rozesłanym piśmie.

Wczoraj Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, skomentował w mediach środową uchwałę związaną z TVN. Jego zdaniem podjęta w środę przez KRRiT uchwała “doprecyzowuje interpretację obecnie obowiązującego prawa, aby nie było żadnych wątpliwości, jak KRRiT kolegialnie – jako organ ds. regulacji rynku audiowizualnego w Polsce – interpretuje zapisy ustawy o radiofonii i telewizji, obowiązujące w Polsce od 1992 roku”.

W środę przed głosowaniem KRRiT nad przedłużeniem koncesji dla TVN24 podjęła uchwałę, która w opinii rady była niezbędna dla podjęcia decyzji o przyznaniu koncesji na kolejne lata. KRRiT chce wymusić zmianę właścicielską stacji bez konieczności nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Pisaliśmy o tym we wczorajszym wydaniu MMP24.